Jak zrobić porządki na Facebooku? Ta aplikacja zdecydowanie Wam w tym pomoże

Artur Smolicki
Marketing internetowy w Twojej firmie


Według statystyk prezentowanych przez Socialbakers przeciętny użytkownik Facebooka lubi około 40 oficjalnych profili. Mało, biorąc pod uwagę, że mój wynik w szczytowym momencie wynosił ponad 1800 fanpage, z czego blisko 90% stanowiły profile branżowe, blogowe oraz zagraniczne serwisy. To także jeden z powodów niskich zasięgów na Facebooku. Mając do dyspozycji tak dużą bazę fanpage serwis musiał wybierać dla mnie teoretycznie najodpowiedniejsze treści. Niestety, najczęściej nie te na których mi faktycznie zależało.

Manage Your Likes to narzędzie, które w prosty sposób pozwoli nam na zrobienie porządków w naszym profilu na Facebooku. Wystarczy kilka kliknięć, by liczba lubionych przez nas fanpage drastycznie zmalała, co w efekcie po kilku dniach pozwoliło mi na obserwowanie postów profili, które już dawno nie gościły na mojej tablicy. Jak się okazało, lubiłem w większości profile martwe, bardzo rzadko aktualizowane bądź posiadające od dłuższego czasu znikomą liczbę fanów.

Porządki na Facebooku

W jaki sposób przeszedłem cały proces robienia porządków w polubionych przeze mnie profilach? Wystarczyło zaledwie kilka kroków, dzięki którym liczba fanpage, których byłem fanem, zmniejszyła się o ponad 1000. Robi wrażenie? Prawdziwy efekt zauważycie po pewnym czasie, gdy Facebook zacznie poprawnie wyświetlać tylko te profile, które faktycznie chcecie obserwować. Zacznijmy jednak od początku.

Ostatnia aktywność

W praktyce najważniejszy czynnik brany pod uwagę podczas robienia porządków na Facebooku. Okazało się, że prawie połowa lubionych przeze mnie profili ostatnią aktywność zanotowała ponad 3 miesiące od chwili, gdy sprawdzałem te dane. Usunąłem wszystkie.

Porządki na Facebooku 2

Teoretycznie usunąć można profile z aktywnością mniejszą niż ostatni miesiąc, uznałem jednak, że porządki przeprowadzał będę cyklicznie a więc martwe profile prędzej czy później znikną z mojego Facebooka. Na tym etapie nie sprawdzałem jakie profile przestaję śledzić. Skoro są nieaktywne nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Liczba fanów

W tym elemencie warto być ostrożnym. Nie zawsze mała liczba fanów oznacza brak aktywności czy naszego zainteresowania, usuwałem więc tylko te profile, które według mnie były mi zupełnie zbędne. Usunąłem także profile takich marek jak Facebook, Twitter czy Instagram. Większość udostępnianych przez nie wiadomości znajdę tego samego dnia w portalach oraz serwisach branżowych.

Porządki na Facebooku 3

Oprócz dwóch powyższych kroków warto także ręcznie przejrzeć listę wszystkich polubionych profili. Może bowiem okazać się, że wiele z nich polubiliśmy na tyle dawno, by przestały znajdować się w kręgu naszych zainteresowań. W ten stosunkowo prosty sposób liczba lubionych przeze mnie fanpage zmniejszyła się o ponad 1000, dzięki czemu Facebook zdecydowanie częściej zaczął wyświetlać mi oczekiwane przeze mnie posty i uaktualnienia.

Personalizowane rekomendacje

Jedna z najciekawszych opcji dostępnych w aplikacji. O ile profile sugerowane mi jako warte polubienia nie do końca muszą zgadzać się z moimi zainteresowaniami, o tyle propozycja usunięcia niektórych fanpage najczęściej okazywała się niezwykle trafiona. Większość rekomendacji dotyczyła profili z bardzo niską aktywnością oraz wyjątkowo niskim zaangażowaniem, co pozwoliło na dokończenie niezwykle efektywnych porządków.

Porządki na Facebooku 4

Jeżeli do tej pory nie robiliście porządków w polubionych przez siebie profilach zerknijcie do aplikacji chociażby z ciekawości. Nie mogę zagwarantować, że każdemu z Was pomoże to w dotarciu do postów od interesujących Was fanpage, różnica po kilku dniach była jednak zauważalna. Manage Your Likes pozwala co prawda na porządki tylko i wyłącznie na Facebooku, warto jednak co jakiś czas także w innych serwisach społecznościowych zadbać o wygląd i jakość naszych profili.

Ile profili usunęliście?

Tutaj znajdziesz więcej przydatnych informacji:

Dowiedz się w jaki sposób skutecznie pozyskiwać nowych klientów i rozwijać swój biznes!

Już ponad 2500 osób korzysta z mojego doświadczenia, teraz czas na Ciebie!