Jak tworzyć efektywne i przydatne notatki?

Nazywam się Artur Smolicki a to jest blog o marketingu i reklamie.
Jestem tutaj by pomóc Twojej firmie skutecznie zwiększyć sprzedaż!


Nigdy nie lubiłem notatek. Umiejętność ich tworzenia zaczęła być przydatna dopiero w życiu zawodowym, gdzieś u początków tego bloga, wiele lat temu. Chociaż czynność wydaje się banalna, część z nas wynosi doświadczenie ze studiów, w istocie taka prosta nie jest. Jak bowiem w kilku prostych zdaniach zmieścić dziesiątki pomysłów, idei, projektów i planów? Początkowo zamiast notatek, tworzyłem długie na kilka stron opisy, które nijak nie pasowały do pierwotnego zamysłu.

W pierwszej kolejności zacząłem więc pisać hasłowo. Na początku nie było łatwo. Informacja o konieczności wysłania maila do klienta była świetna dopóki nie zdałem sobie sprawy, że nie pamiętam o czym miałem napisać. Im dłuższa notatka, tym mniej rozumiałem. Pomysł więc zarzuciłem. Zacząłem testować tabelki. Data, miejsce, kilka haseł i rozwinięcie. Niestety, za dużo pisania o najprostszych pomysłach. Z czasem stwierdziłem, że robienie notatek zajmuje zbyt wiele czasu i nic z tego nie będzie.

Trafiłem na mapy myśli. Znałem je od lat, wiele osób chwaliło ich użycie a ja za każdym podejściem traciłem zapał. Wyglądało to sztucznie. Do czasu. Okazało się bowiem, że używać ich powinienem w konkretnym celu. Dla każdego klienta osobna mapa myśli. Dla każdego projektu, rozwiązania czy planu. Łączy w sobie wszystko powyższe. Piszę hasłowo, dopisuję treść gdy uważam, że jest to niezbędne. Informację o konieczności napisania maila znajduję bowiem przy dopasowanym zagadnieniu.

W jaki sposób Wy tworzycie swoje notatki? Jakich narzędzi używacie?

Dowiedz się w jaki sposób skutecznie pozyskiwać nowych klientów i rozwijać swój biznes!

Już ponad 2500 osób korzysta z mojego doświadczenia, teraz czas na Ciebie!