Jak zwiększyć swoją produktywność?

Nazywam się Artur Smolicki a to jest blog o marketingu i reklamie.
Jestem tutaj by pomóc Twojej firmie skutecznie zwiększyć sprzedaż!


Jestem tylko człowiekiem a to oznacza, że także mi zdażają się słabsze dni, niedotrzymane terminy czy po prostu chwilowy brak chęci, z którym każdy z nas walczy w którymś momencie pracy. Jednocześnie pracując w Internecie mnóstwo elementów jest w stanie mnie rozproszyć, sprawić że teoretycznie łatwe do wykonania zadanie zajmie mi o wiele więcej czasu. Czy istnieją sposoby na zwiększenie swojej produktywności i brak powtarzających się zaległości, które dodatkowo nas demotywują? Ja wprowadziłem kilka zasad, które mają mi w tym pomóc.

Po pierwsze i chyba najważniejsze, na czas pracy nad najważniejszymi zadaniami całkowicie wyłączam zakładkę z Facebookiem. Jeżeli w tym czasie ktokolwiek zgłasza się do mnie z czymś ważnym albo musi poczekać, albo napisać maila. Facebook zabiera ogrom czasu i nawet jeśli pracuję właśnie nad kampaniami, Facebook jest wyłączony. Do zarządzania stronami używam aplikacji mobilnej. Oszczędność czasu, dzięki której szybciej wywiązuję się z zaplanowanych zadań.

No właśnie. Każdy dzień rozpoczynam od dokładnego planu tego co chciałbym wykonać. Kilka, często kilkanaście punktów podzielonych według priorytetów, dzięki czemu w połowie dnia 70% zadań jest już wykonanych. Bez tego typu listy często o wielu sprawach zapominałem. Banalne rozwiązanie, często jednak pomijane. Też w nie nie wierzyłem, do czasu gdy listy zaczęły oszczędzać mój czas oraz stres związany z wyobrażeniem ilości pracy jaka jeszcze przede mną. Jak się bowiem okazuje, większość zadań znika szybciej niż początkowo zakładałem.

Maile czytam jedynie dwukrotnie w ciągu dnia. Widzę każdy, który do mnie przychodzi dzięki powiadomieniom ale jeżeli nie czekam na naprawdę pilną wiadomość, czeka on na swoją kolej. Wbrew pozorom dzięki takiemu rozwiązaniu zadania wykonuję szybciej a odpowiedź na maila trafia do adresata o wiele sprawniej niż wcześniej. To oczywiście nie wszystkie możliwe rozwiązania ale wystarczyły one, by dzień pracy zmienił się drastycznie. Może Ty również ich spróbujesz?

Dowiedz się w jaki sposób skutecznie pozyskiwać nowych klientów i rozwijać swój biznes!

Już ponad 2500 osób korzysta z mojego doświadczenia, teraz czas na Ciebie!