Agencja SEM, jak wybrać właściwego specjalistę?

Nazywam się Artur Smolicki a to jest blog o marketingu w Internecie.
Jestem tutaj by pomóc Twojej firmie skutecznie zwiększyć sprzedaż!


Czy potrzebny jest Ci specjalista Google Ads? Zdecydowanie najważniejsze pytanie. Odpowiem na nie na podstawie dziesiątek audytów jakie mam przyjemność przeprowadzać miesięcznie. Tak, potrzebujesz. Po pierwsze dlatego, że nie masz czasu by pracować codziennie nad własną kampanią. Po drugie dlatego, że system reklamowy Google jest kilkadziesiąt razy większy niż Ci się wydaje i standardowo spotykana przeze mnie jedna kampania, z jedną grupą reklam oraz kilkunastoma frazami w błędnym dopasowaniu jest najgorszym sposobem na wydawanie Twojego budżetu.

Jak wybrać specjalistę Google Ads? Najlepszym rozwiązaniem są zdecydowanie polecenia. Tylko w ten sposób otrzymasz rzetelne informacje dotyczące tego jak pracuje się z daną osobą, jakie realizuje efekty, jak wygląda bezpośredni kontakt. Jeśli nie masz takiej możliwości szukaj opinii w sieci, na Facebooku, sprawdź dotychczas realizowane kampanie. Istotna kwestia, osoba z dużym doświadczeniem właśnie w Twojej branży niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj pracuje przecież także dla konkurencji.

Ile kosztuje praca specjalisty Google Ads? Jeśli miałbym oceniać na podstawie dyskusji generowanych w branżowych grupach na Facebooku mógłbym śmiało stwierdzić, że nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Mogę jedynie ostrzegać Cię przed cudownymi ofertami, które zapewniają Ci efektywnie prowadzoną kampanię w kwocie 100 PLN miesięcznie. Jaka kwota pozostaje po odjęciu podatków? Godzina miesięcznie to zdecydowanie za mało by Twoja kampania przyniosła satysfakcjonujące efekty. Niezależnie od tego, czy wybierzesz agencję SEM czy też freelancera, specjalista będzie w stanie zarobić nie tylko na swoją marżę lecz także dostarczyć Ci oczekiwany zwrot z inwestycji.

Tutaj znajdziesz więcej przydatnych informacji: