Firma na Facebooku, czy obecność jest konieczna?

Nazywam się Artur Smolicki a to jest blog o marketingu w Internecie
Niezależny certyfikowany specjalista Google Ads & Google Analytics


Czy Twoja firma potrzebuje profilu na Facebooku? O wiele częściej niż jest to konieczne słyszę od klientów, że na Facebooku obecni być muszą, brak im jednak pomysłu na komunikację, natomiast grupa docelowa jest zbyt szeroka by rozpocząć efektywne działania. Powyższe wystarcza zatem by stwierdzić, że aktywny profil na Facebooku jest Tobie zbędny. Biorąc pod uwagę ograniczone zasięgi oraz fakt, że niewiele osób odwiedza profil bezpośrednio, dla większości marek aktywna obecność na Facebooku jest zbędnym elementem strategii marketingowej.

Kiedy warto prowadzić firmowy profil na Facebooku? Powyższa treść jest odrobinę kontrowersyjna. Aby bowiem prowadzić profil na Facebooku efektywnie, dysponować musisz materiałami mającymi realną szansę zainteresowania Twoich odbiorców, wygenerowania dla nich wystarczającej korzyści. Oznacza to albo wysokiej jakości zdjęcia, albo zatrudnienie grafika, albo generowanie treści merytorycznych, które mogą być dla odbiorcy wartościowe. Ogrom odwiedzanych przeze mnie profili nie spełnia żadnego z powyższych punktów.

Jak zatem zaznaczyć swoją obecność na Facebooku? Zaznaczałem wcześniej, że aktywny profil na Facebooku może być Tobie zbędny. Nie oznacza to jednak, że nie musisz go posiadać. Klienci na pewno będą Cię w sieci szukali. To właśnie na Facebooku odnaleźć mogą numer telefonu, Twój adres, opinie, dodatkowe informacje. Profil jest natomiast niezbędny by prowadzić działania reklamowe kierowane do Twoich odbiorców. Znam firmy, które umieszczają jeden post miesięcznie by zaznaczyć, że firma nadal istnieje i prowadzi działalność. Dotarcie do klientów zapewniają natomiast kampanie reklamowe, kierujące użytkowników na stronę internetową, tam gdzie dokonać mogą zakupów bądź skorzystać z oferowanych usług.

Potrzebujesz pomocy w efektywnym prowadzeniu kampanii Google Ads?

Jasne warunki współpracy, personalny kontakt, doradztwo oraz wieloletnie doświadczenie to gwarancja zorientowania na konwersję oraz maksymalizację wyników.

Potrzebujesz pomocy w efektywnym prowadzeniu kampanii Google Ads?