W jaki sposób organizować swoją pracę?

Nazywam się Artur Smolicki a to jest blog o marketingu w Internecie
Niezależny certyfikowany specjalista Google Ads & Google Analytics


Dlaczego w ogóle planować swoją pracę? Pierwszy raz zadałem sobie to pytanie w momencie gdy jednego dnia przygotowywałem nową kampanię, robiłem codzienny przegląd obecnie aktywnych, planowałem wygląd landing page, tworzyłem audyt komunikacji, rozmawiałem z grafikiem na temat przygotowywanych postów oraz odpisywałem na kilkanaście maili, z których każdy dotyczył czegoś innego. Bałagan w umyśle i bałagan w biznesie. Element, którego być nie powinno.

Co zmienić w organizacji swojej pracy? Przede wszystkim konkretnym czynnościom przypisałem konkretne dni. Jeżeli raporty przygotowuję raz w tygodniu, wybrałem czwartek. Jeśli muszę wystawić faktury, robię to tylko we wtorki. Identycznie podzieliłem swój dzień. Rano przeprowadzam audyt prowadzonych kampanii i planuję działania z nimi związane. Później segreguję wiadomości. Wprowadzam zmiany w kampaniach. Wysyłam wiadomości. W między czasie wiele innych działań, z których większość ma swój jasno określony czas.

Jakich błędów należy unikać? Przede wszystkim mieszania obowiązków. Wcześniej wielokrotnie podczas wprowadzania zmian w kampaniach jednocześnie odpisywałem na wiadomości, zerkałem na Facebooka, do Google Analytics, do innych narzędzi. A to jedynie delikatne przykłady. Dzisiaj najpierw analizuję i planuję, później wdrażam. Tworzę listy zadań i je wykonuję. Zmiana w organizacji pracy pozwoliła mi na zauważalną oszczędność czasu a co za tym idzie bardziej efektywne działania.

Potrzebujesz pomocy w efektywnym prowadzeniu kampanii Google Ads?

Jasne warunki współpracy, personalny kontakt, doradztwo oraz wieloletnie doświadczenie to gwarancja zorientowania na konwersję oraz maksymalizację wyników.

Potrzebujesz pomocy w efektywnym prowadzeniu kampanii Google Ads?