Strona firmowa i WordPress? Kilka istotnych powodów dla których warto spróbować

Strona firmowa i WordPress? Kilka istotnych powodów dla których warto spróbować

O tym jak ważna jest strona firmowa dla praktycznie każdego, bez względu na wielkość, biznesu przekonywać nikogo nie muszę. To wizytówka, po której klient ocenia dość powierzchownie także jakość i rzetelność produktów czy usług. Większość przedsiębiorców ma jednak duży problem z wyborem możliwości, które zapewnią im najlepsze rezultaty w relatywnie niskiej cenie. Jednym z polecanych przeze mnie rozwiązań jest skorzystanie z WordPressa, najpopularniejszego obecnie systemu do zarządzania treścią.

Do tej pory stworzyłem bądź brałem udział w procesie tworzenia co najmniej kilkudziesięciu stron firmowych opartych o WordPressa. Wbrew opinii, według której nadaje się on głównie do tworzenia blogów, większość witryn firmowych ma się dobrze, prezentując się nierzadko lepiej niż dedykowane ku temu serwisy. Jeżeli chcesz poznać najważniejsze zalety takiego rozwiązania, czytaj dalej.

WordPress jest za darmo

Brak opłat za licencję, brak comiesięcznego abonamentu, brak ukrytych kosztów. Używanie WordPressa jest zupełnie darmowe. Oczywiście, dodatkowe koszta w postaci grafika czy wykupionego szablonu istnieją, jednak sam skrypt używać możemy praktycznie bez żadnych ograniczeń. Dla małych i średnich przedsiębiorstw może to być jeden z najważniejszych atutów. Jeżeli opierać będziemy się tylko i wyłącznie na darmowym szablonie oraz wtyczkach jedyne za co przyjdzie nam zapłacić to domena oraz dostosowany do naszych wymagań hosting.

WordPress jest intuicyjny

Podobno jeżeli potrafisz wysłać maila, potrafisz także obsłużyć WordPressa. Do tej pory żadna ze znanych mi osób nie miała problemów z obsługą podstawowych funkcji. Bardziej skomplikowane modyfikacje wymagają co prawda chociaż podstawowej wiedzy programistycznej lecz w większości przypadków gotowy szablon wymaga tylko uzupełnienia go treścią by strona firmowa spełniła swoje założenia. Dla bardziej wymagających w sieci znaleźć można nieograniczoną wręcz liczbę poradników krok po kroku opisujących oczekiwaną modyfikację.

WordPress jest elastyczny

WordPress pozwala na nieograniczoną wręcz liczbę zmian. W Internecie znaleźć można tak dużą liczbę darmowych jak i płatnych szablonów, że Twoja strona firmowa nigdy nie będzie choćby zbliżona do tego co zaprezentuje konkurencja. Dodatkowo wiele firm przerabia gotowe szablony dostosowując je do naszych wymagań, dzięki czemu nasza strona firmowa wyglądała będzie dokładnie tak jak tego oczekujemy.

“Zdecydowaną zaletą WordPressa jest fakt, że to narzędzie typu open source, a zatem każdy może korzystać z niego za darmo i zmieniać na własne potrzeby. Jest to więc dobre rozwiązanie wobec dedykowanych CMS-ów, których tworzenie pochłania duże koszty. Ponadto, WP daje naprawdę duże możliwości konfiguracji na własne potrzeby, nic dziwnego, że ponad 70 milionów stron wszelkiego typu opiera się o ten silnik. Co równie istotne, jego obsługa jest bardzo prosta. Wokół WordPressa powstał także bogaty ekosystem dodatków, które mogą dać dodatkowe korzyści w pozycjonowaniu i jakichkolwiek innych czynnościach.”
Piotr Malinowski

WordPress wspomaga SEO

Jeżeli Twojej firmy nie ma w Google, prawdopodobnie nigdy nie osiągniesz sukcesu. Dobrze zoptymalizowana dla wyników wyszukiwania strona internetowa to obecnie jeden z podstawowych warunków dla pozyskania wartościowych potencjalnych klientów. Jeżeli trafiasz na ten wpis z Google więcej dowodów nie potrzebujesz. Wystarczy kilka odpowiednich wtyczek, które większość pracy wykonają za Ciebie, by szansa na znalezienie się w wynikach wyszukiwania wzrosła w sposób zauważalny.

WordPress wygląda fantastycznie

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, które wysunąłem na samym początku wpisu. Jak klient oceni stronę internetową, tak oceni całą firmę. Źle zaprojektowany sklep internetowy nie będzie sprzedawał nawet jeśli zaoferuje bardzo atrakcyjne ceny. Zaletą WordPressa jest fakt, że już darmowe szablony prezentują się nadzwyczaj pozytywnie, za drobną właściwie opłatą zyskamy niestandardowy oraz unikalny wygląd dostosowany nie tylko do naszych oczekiwań lecz także trendów panujących na rynku. Blog który właśnie czytasz także oparty jest o WordPressa. Podoba Ci się strona główna? Więcej możliwości nam nie potrzeba, strona firmowa powinna być prosta i czytelna.

Skuteczna strona firmowa

WordPress jest bezpieczny

Dziesiątki razy trafiałem na strony klientów, tworzone przez zewnętrzne firmy od podstaw bądź na własnym systemie do zarządzania treściami, które z bezpieczeństwem miały niewiele wspólnego. Twoja strona internetowa to część biznesu, którą należy chronić wszelkimi dostępnymi metodami. Oczywiście, WordPress nie jest w tej kwestii bez wad jednak bardzo regularne aktualizacje usuwają zdecydowaną większość wykrytych problemów. Z WordPressa korzystam już kilka lat, do tej pory nie zanotowałem problemów w kwestii bezpieczeństwa.

WordPress to zdecydowanie najlepszy wybór w kontekście strony firmowej. Prosty, elegancki, szybki i bezpieczny. Nie czekaj ze zmianą witryny do momenty gdy konkurencja będzie daleko przed Tobą. To jedna z inwestycji, które musisz ponieść co kilka lat. Twoja strona firmowa sprzedaje i tylko od Ciebie zależy to jak skuteczne będą to działania. Każdy klient, który planuje stworzenie nowej strony firmowej otrzymuje ode mnie rekomendację dla WordPressa, może więc czas i na Ciebie?

Potrzebujesz pomocy w efektywnym prowadzeniu kampanii Google Ads?

Jasne warunki współpracy, personalny kontakt, doradztwo oraz wieloletnie doświadczenie to gwarancja zorientowania na konwersję oraz maksymalizację wyników.

Potrzebujesz pomocy w efektywnym prowadzeniu kampanii Google Ads?
Written by
Artur Smolicki
Join the discussion

Follow @unsplash

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.